S kým chodíte nakupovať najradšej?

O tom, ako si užiť nákupy, by mala byť vytvorená príručka. Teda podľa mňa určite. Lebo sú že vraj ľudia, ktorí to nerobia radi. Neviem si predstaviť ako je to možné. Teda podľa môjho názoru je to asi najskôr tak, že nakupujú nesprávne. Zásadným prvým krokom pri nakupovaní je teda určite výber správneho partnera, nakupovača. Zo zásady nevyberajte nikoho, kto si musí niečo zaručene kúpiť. Do obchodu si to treba ísť predsa užiť a nie po obchodoch lietať ako besný, lebo vy nutne potrebujete bundu. To je podľa mňa často jeden z dôvodov, prečo sa Vám nakupovanie zhnusí. Zaumienite si, že idete kúpiť bundu. A tú potom hľadáte. Prvý obchod: nič sa Vám nepáči, druhý obchod: nič Vám nesedí a vy ste zhnusení. A zrazu máte pocit, že nemáte radi nakupovanie. Toto je ten zásadný problém! Do obchodu si ideme kúpiť niečo čo sa nám zapáči, alebo nejdeme si nič kúpiť, ideme sa len pozrieť.

To je základná, dalo by sa povedať, že zázračná formulka, ktorá Vám zaručí úspech v podobe zdarného nákupu. Samozrejme, vy v duchu viete, že potrebujete bundu, ale tak čo iné by ste v zime v obchodoch hľadali. Takže nemáte žiadny nakupovací plán ani vy, ani Váš spolukamoš nakupujúci. Prídete do obchodného domu. V žiadnom prípade sa nesmiete obliecť príliš teplo a zaručene majte na sebe čo najmenej vrstiev oblečenia. V nákupnom centre Vám nesmie byť teplo a v kabínke Vám to nesmie trvať príliš dlho, mohlo by Vás to odradiť (piastra elettrica cucina). Kamarát (môže to byť aj rodinný príslušník) musí mať na nakupovanie čas. Dalo by sa povedať, že jeho jediný plán toho dňa je Váš spoločný nákup. Už len keď to píšem sa mi zbiehajú slinky. Takže pohodlne a jednoducho oblečený beháte po obchodoch. Samozrejme, nebeháte, prečo by ste to robili. Ak Vás niečo očarí, vezmete si to do kabínky a oznámite svojmu kamarátovi nakupovačovi, že idete skúšať. Je nutné, aby Váš kamarát (vy ste tam v opačnom garde tiež, ak Vás bude potrebovať) stál pri Vás v kabínke a zhodnotil, či Vám prípadný vybratý kúsok sedí. Ak nesedí navrhne Vám výmenu kúsku, pochopiteľne za menší kúsok. Donesie Vám ho do kabínky, ak by sa nejak hlúpou náhodou stalo, že Vám kúsok nesedí, pokračujete v ďalšom pozeraní a hľadaní.

Ak Vás prestane baviť pozerať, je čas na kávu. Toto bola naša najobľúbenejšia čas nakupovania. Samozrejme káva sa dáva až po jedle, vtedy lepšie chutí. Takže sa samozrejme najete. Je však nutné pre začiatočníkov nakupujúcich pripomenúť, že keď sa najete a dáte si kávičku už nenakúpite nič a tu Vaše nákupy končia. Občas sme sa s kamoškou presviedčali, že sa najeme a pokračujeme, ale to boli len myšlienky neskúsených a nevedomých. Dnes už vieme, že nákup po jedle končí, barbecue elettrico opinioni. Takže rýchle zhrnutie na záver. Základným pravidlom dobrého nákupu a príjemného zážitku z neho je výber partnera na nakupovanie, vytvorenie si priestoru na posedenie si pri káve a pred vstupom do obchodu použijeme zaklínadlo nič nekupujeme, ideme sa len pozrieť. A aby som nezabudla plán platí len pre bezdetné. Tie s deťmi vedia kam idú, prečo idú a jedlo a kávu majú zásadne so sebou.