Nákupy v meste módy v Paríži

Kam inam na nákupy ako do mesta módy, a ešte dnes, keď už vôbec neplatí, že treba mať po ruke zlatú kreditku. Veď aj v Paríži existujú výpredaje. Nechajte sa dnes inšpirovať kam sa vybrať pre čo najlepšie nákupné vyžitie. Za najvhodnejšie miesto na nakupovanie pre rôzne kategórie nakupujúcich možno považovať nákupné centrum Les Quatre Temps nachádzajúce sa na okraji Paríža v mestskej časti La Défense. Nákupné centrum má rozlohu 140 tisíc metrov. Nájdete v ňom celosvetovo známe reťazce ako je Adidas, Zara, Promod, HM ale aj iné. Samozrejme nájdete tu aj obchody ponúkajúce miestnu francúzsku módu. Raz, alebo dvakrát do roka sa môžete tešiť na výpredaje vo výške až 50%, niekedy až 70%. Viete si zaiste predstaviť ten ošiaľ. Všetko je vypredané skôr ako daná akcia skončí. Jedným nákupným centrom to v Paríži zaiste ale nekončí (una lista de impresoras baratas).

Možno tu zažiť aj nákupy pre pár stoviek, možno desiatok vyvolených. Ak patríte práve k ľuďom s tzv. zlatými kreditkami máte možnosť nakupovať v tých najluxusnejších predajniach na bulvári Champs-Elýsees. Nájdete tu značky ako Channel, Lois Vuitton, pre milovníkov americkej módy sa na bulvári nachádza značka Abercrombie and Fitch. Tá je trošičku prijateľnejšia a cenovo dostupnejšia ako značky spomenuté vyššie. Luxusné šperky nájdete na ulici Rue de la Paix, nachádzajú sa tu predajne ako Cartier, Boucheron, ale aj mnohé iné šperkárske známe zvučné značky. Paríž však ponúka aj šperky niekedy aj so 70% zľavou, jedná sa však o kúsky s určitým poškodením, ktoré sa do značkovej predajne ako je Dior, alebo Gucci už nedostanú.

Ďalším obchodným centrom, kde si môžete zaobstarať značkovú módu, je obchodné centrum pri malej dedinke La Vallée Village. V tomto obchodnom kolose nájdete viac ako 120 obchodov tých najzvučnejších a najsvetovejších módnych značiek ako je Gucci, Versace, Ralph Lauren, Calvin Klein, Lacoste, Armani, Givenchy, Longchamp alebo Jimmy Choo. Okrem módy v Paríži sa tu stretneme s možnosťou navštíviť blší trh. Tu si však treba dávať pozor na to, že je otvorený len od soboty do pondelka. Nachádza sa v severnej časti Paríža a je to najväčší blší trh na svete.

Samostatnou kapitolou nákupov v Paríži sú veľké obchodné domy Galerie Lafayette, Le Printemps alebo najstaršie obchodné domy v Paríži Le Bon Marché na južnom brehu rieky Seiny. Tieto nákupné chrámy majú svoju bohatú a v mnohých prípadoch veľmi neslušnú a pikantnú históriu. Pod jednou strechou sa nachádza niekoľko druhov tovarov, od krásnych kabeliek a hodiniek až k spodnému prádlu. Je však nutné počítať s väčšími nákladmi alebo je nutné vyraziť na nákupy v období letných alebo zimných výpredajov a zliav. Obchodné domy Galerie Lafayette  nevynechajte, ani v takom prípade ak Gucci, Dior alebo Lacoste nie sú Vašou šálkou kávy, najmä pre kultúrny zážitok, ktorý môžete z návštevy určite mať. Najslávnejšou obchodnou ulicou v Paríži je ulica Rivoli. Nájdete tu niekoľko obchodíkov a obchodov s dostupne cennou módou. Okrem módy a známych značiek si tu môžete vychutnať kávu, ktorá je podľa informácii návštevníkov Paríža vynikajúca. Takže ak patríte k nákupným maniačkam Paríž by mal byť určite Vašou ďalšou módnou zastávkou (mejor impresora a3 para tu oficina).