7 tipov čo robiť s Vašimi peniazmi

Premýšľali ste niekedy o tom, aké sú najlepšie veci, ktoré môžete urobiť pre svoje peniaze a finančnú budúcnosť? Tu je náš zoznam najchytrejších vecí, ktoré môže každý urobiť pre svoje financie.

1. Vytvorte plán výdavkov a rozpočet
Ak trávite míňate viac, než si zarobíte, nikdy sa nedostanete na zelený konárik. V skutočnosti je to istý signál, že Vaše finančné prostriedky smerujú do problémov. Najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby Váš príjem bol vyšší ako Vaše výdavky, je sledovať Vaše výdavky za mesiac alebo dva a potom vytvoriť rozpočet. Môže to byť veľmi jednoduchý rozpočet, ale mali by ste ho mať.

2. Vyplatenie dlhu
Jednou z najlepších možností, ktoré môžete urobiť pre svoje financie, je splatiť celý svoj dlh. Ak chcete začať, zamerajte sa na najdrahší dlh – kreditné karty a pôžičky, limpieza de pisos y alfombras, ktoré Vám účtujú najvyššie úroky. Akonáhle ste vyplatili všetky tieto dlhy, zamerajte sa na splácanie hypotéky. Pri hypotéke zvážte platenie vyššej čiastky ako je splatná, ak si to môžete dovoliť. To môže odkrojiť roky z Vašej hypotéky a ušetriť Vám tisícky eur na úrokoch.

3. Pripravte sa na budúcnosť – nastavte ciele úspor
Ušetriť peniaze pre Vašu budúcnosť je rozhodujúce. Ak nestanovíte ciele úspor a neustále ich míňate, budete sa musieť spoľahnúť na úver, keď budú ťažké časy. Možno budete musieť dokonca pracovať v dôchodkovom veku na doplnenie Vášho malého vládneho dôchodku. Vstup do dôchodku môže byť oneskorený alebo nemožný, ak máte dlh, pretože potrebujete dostatok peňazí na vykonanie všetkých Vašich platieb.

4. Začnite šetriť skoro – ale nikdy nie je príliš neskoro začať
Kvôli zvýšenému záujmu, aj keď sú sadzby nízke, niekto, kto začne šetriť na svoj starobný dôchodok skoro, nemusí šetriť toľko mesačne ako niekto, kto začne šetriť neskôr v živote. Nikdy nie je neskoro na to, aby ste začali šetriť, ale čím skôr začnete, tým lepšie to bude.

5. Rozmýšľajte skôr než urobíte dôležité finančné rozhodnutia alebo nákupy
Mnohí ľudia budú si pozerajú viaceré cenové ponuky pred nákupom televízora. Prečo tak neurobiť aj pri kúpe investície alebo nehnuteľnosti? Uistite sa, že nie ste jedným z tých, ktorí sa bezhlavo pustili do kúpy domu, ktorý si nakoniec vôbec nebudú môcť dovoliť a prídu oň. Nákup domu a úspory na dôchodok sú dve z najväčších finančných rozhodnutí, ktoré väčšina ľudí kedy urobí.

6. Neuponáhľajte sa s veľkými finančnými rozhodnutiami
Nie sú žiadne významné finančné rozhodnutia alebo veľké nákupy, ktoré je potrebné vykonať na mieste. Skutočnosť, mejor robot aspirador, že ste pod tlakom na urýchlené finančné rozhodnutie, je jedným z varovných signálov, že dohoda nemusí byť taká dobrá, ako sa zdá. Radšej si ju ešte raz dôkladne prezrite.

7. Nerozvádzajte sa
Štúdie ukazujú, že manželia zarábajú vyššie príjmy, majú dvojnásobné aktíva pri odchode do dôchodku a míňajú o 25% menej ako porovnateľné slobodné osoby, ktoré budú chcieť žiť rovnakým životným štýlom. Štatisticky povedané, zostať v manželstve je dobré pre Vaše financie.

Pravdepodobne už máte jasné predstavy o inteligentných veciach, ktoré môžete robiť z Vašimi peniazmi. Náš tip na záver hovorí, že peniaze nie sú všetko, a že si treba vážiť najmä jeden druhého.